Üsküdar’da gezilmesi gereken en popüler yerlerden birisi de muhakkak Çamlıca Tepesidir. Bu Tepe 260 metrelik muhteşem bir konumda yer almaktadır. Tepede, İstanbul manzarasını izleme keyfini yaşayabilirsiniz. Çamlıca tepesinde sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri için uygun yerler mevcuttur. Çamlıca İstanbul’da en yüksek ve en güzel tepelerden biridir. “Büyük Çamlıca” ve “Küçük Çamlıca” olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Bu iki tepeden en sevileni Büyük Çamlıca Tepesidir. Bir diğer tepe olan Küçük Çamlıca Tepesi ise ağaçlık ve manzarası da bir hayli güzeldir. Osmanlı mimarisini andıran bir kahve, restoran ve piknik yeri Çamlıca Tepesinde yer almaktadır.

Çamlıca Tepesi Tesisleri

Köşkler, çeşmeler, ağaçlar, restoranlar, yürüyüş parkurları, rengarenk çiçekler ve tarihsel atmosferiyle büyüleyici bir yer olmaya devam ediyor. Çamlıca Tepesinde, boğaz manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Çamlıca Camii Özellikleri

Çamlıca Camii 7 Mart 2019 tarihinde ibadete açılmıştır. Son zamanlarda yapılan en büyük Camii olarak bilinmektedir. Çamlıca Camii mimarisinde Osmanlı-Selçuklu mimarisi ve günümüz mimarisinin karışımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Camii’nin yanı sıra Müze, Sanat Galerisi, Kütüphane ve Konferans Salonu gibi yerler de mevcuttur.